Jak dbać o cerę naczynkową?

Jak dbać o cerę naczynkową?W dzisiejszych czasach na rynku kosmetycznym mamy ogromną różnorodność, jeśli chodzi o produkty do pielęgnacji skóry twarzy. Konsumenci mogą wybierać między innymi pośród kosmetyków drogeryjnych czy aptecznych-zwanych również dermokosmetykami.

Wydaje się więc, że zadbanie o pielęgnację skóry nie powinno sprawiać najmniejszej trudności. Jest to jednak błędne podejście, gdyż stosowanie nieodpowiednich kosmetyków może sprawić więcej szkody niż pożytku. Dlatego też kluczowy jest dobór takich specyfików, które będą przeznaczone do typu danej skóry i będą pielęgnowały ją w określony sposób.

Szczególną uwagę przy doborze odpowiedniej pielęgnacji muszą zachować posiadaczki cery naczynkowej. Jest to skóra wymagająca, której stan, przy nieodpowiednim doborze kosmetyków, może ulegać znacznym pogorszeniom.

Kiedy możemy mówić o cerze naczynkowej?

Jest to niestety głównie przypadłość kobiet, które posiadają cerę delikatną, wrażliwą na zmiany temperatur. Wtedy też najczęściej występują na twarzy rozszerzone naczynka. Tak naprawdę wszystkie zabiegi pielęgnacyjne powinny przede wszystkim koncentrować się na zapobieganiu sytuacji, w których na twarzy mogą pojawić się nieestetyczne siateczki naczynek. Istniejące już zmiany na twarzy mogą zostać zlikwidowane tylko poprzez laserowane zamykanie naczynek, o czym mowa będzie w końcowej części tekstu.

Oczyszczanie twarzy

Przy oczyszczeniu twarzy trzeba postawić na delikatny demakijaż, najlepiej wykonany przy jak najmniejszej ilości kosmetyków i z ograniczeniem wody. Najlepiej wybierać płyny micelarne przeznaczone dla skór zaczerwienionych z teleangiektazjami.

Przy wybieraniu kremu pielęgnacyjnego warto kierować się jego jak najkrótszy składem, gdyż zbyt duża ilość substancji konserwujących i zapachowych może podrażnić skórę. Zabronione są wszelkie kremy zawierające alkohol etylowy czy kremy dla skóry z wypryskami mające w swoim składzie alkohol salicylowy. Uważnie trzeba stosować coraz to bardziej popularne kwasy AHA, które działają agresywnie i mogą podrażnić i spowodować zaczerwienienie twarzy.

Wręcz zabronione jest korzystanie z peelingów mechanicznych (posiadających ścierające drobinki), gdyż ich stosowanie rozgrzewa skórę (co powoduje rozszerzanie się naczyń krwionośnych) oraz podrażnia jej delikatną strukturę. Posiadaczki cery naczynkowej powinny sięgać po delikatne peelingi enzymatyczne.

Powstałych na twarzy skupisk rozszerzonych naczyń krwionośnych nie da się usunąć za pomocą kosmetyków. Ich zniknięcie może tylko spowodować specjalistyczny sprzęt, którego działanie będzie polegało na czynności zwanej jako zamykanie naczynek krwionośnych z obu stron, a co za tym idzie, przerwanie ich ciągłości.

Laserowe usuwanie naczynek?

W tym wypadku coraz popularniejsze staje się laserowe zamykanie naczynek, które z pewnością jest najbardziej kosztowną metodą pielęgnacji, ale daje niesamowite rezultaty. Rozszerzone naczynka są zamykane laserem IPL z użyciem energii świetlnej. Zabieg trzeba jednak powtarzać kilka razy, a najlepsze efekty uzyskuje się przy cerach jasnych.

Zadbanie o cerę naczyniową może być początkowo problematyczne, ale przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności przy doborze kosmetyków, stanie się jedną z codziennych czynności, które zapewnią każdej kobiecie piękną cerę.

Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami strony - zamykamynaczynka.pl.

  Masło Shea - naturalny kosmetyk z Afryki

  Masło Shea

  Olejowanie - sposób na piękne włosy

  Olejowanie włosów

  Naturalne kosmetyki. Domowe sposoby na maseczki, odżywki i balsamy

  Maseczka z ogórka