Jak dbać o cerę tłustą?

Cera tłustaJak dbać o cerę tłustą?

Wiele kobiet boryka się z problemami, które przynosi im cera tłusta. Zaskórniki, wypryski, rozszerzone pory, świecąca się twarz - to tylko kilka z problemów, które sprawiają, że czujemy się niekomfortowo.

Cera tłusta, mimo wszystko wymaga większej pielęgnacji niż inne typy naszej skóry łatwo jest jej zaszkodzić.

Jak można poprawić jej wygląd?

Oczyszczanie cery tłustej

Oczyszczanie to najważniejszy moment dla naszej skóry, pozbywamy się wtedy wszystkich bakterii i zanieczyszczeń. Niestety, mimo że cera tłusta na to nie wygląda bardzo szybko można jej podczas oczyszczania zaszkodzić a to za sprawą środków, których używamy do mycia twarzy. Zwróćmy uwagę na mydła i żele których używamy. Mydła nie mogą być zbyt wysuszające, a żele nie powinny zawierać alkoholu. Nadmierne wysuszenie skóry tłustej powoduje podwojoną produkcję sebum, a co za tym idzie bardziej się świecimy i na naszej twarzy pojawia się więcej niedoskonałości. Najlepiej jest zrezygnować całkowicie z mydła i myć twarz żelem przeznaczonym do cery tłustej. Przynajmniej 2 razy w tygodniu powinno się stosować peeling, gdyż martwy naskórek blokuje pory i powoduje pojawienie się niedoskonałości.

Pielęgnacja cery tłustej

Dla cery tłustej najważniejsze jest nawilżenie. Kremy, których używamy muszą być do niej specjalnie przeznaczone do danego typu cery.Te do cery tłustej maja lekką konsystencje i nie zatykają porów, więc nasza skóra może oddychać i regenerować się. Zmniejsza to również ryzyko powstania niedoskonałości. Ważne jest stosowanie żeli punktowych lub maści na wypryski. Jeśli są one pojedyncze lub jest ich mało to na pewno znajdziesz coś dobrego w aptece. Jeśli natomiast masz trądzik koniecznie udaj się do dermatologa, który dobierze odpowiednie leki. Przy zmianach trądzikowych leczenie na tz. "własną rękę" może tylko zaszkodzić. Dobrym sposobem na okiełznanie cery tłustej jest olejek z drzewa herbacianego. W aptekach można znaleźć olejki rożnych firm, najlepszy jednak będzie ten, który jest 100% roztworem. Olejek ten można dodać do toniku (3-4 krople na 200-250ml), mieszać z kremem do twarzy lub nakładać punktowo na wypryski. Nie wysusza skóry, jest naturalny, nie zatyka porów, reguluje produkcję sebum. Jest idealny dla naszej cery. Musimy pamiętać o tonizowaniu twarzy, to ją dodatkowo oczyści i zregeneruje. Tonik nie może zawierać alkohol, najlepszy będzie taki o naturalnym pH.

Makijaż do cery tłustej

Do cery tłustej trzeba starannie dobierać kosmetyki. Najlepsze będą te, które są przeznaczone do tego typu cery, lub mamy pewność, że nie będą zatykały porów. Najważniejszy jest dobór podkładów i pudrów. Musimy dokładnie przeczytać ich skład i przeczytać, czy nie zawierają składników zatykających pory np. parafiny. Jeśli borykamy się z trądzikiem najlepszym rozwiązaniem będzie zrezygnowanie z jakichkolwiek podkładów i pudrów gdyż mimo tego, że będą odpowiednie dla naszej cery to i tak pogorszą jej stan. Makijaż powinny być zmywany dokładnie, gdyż każde jego pozostałości skutkują pojawieniem się niedoskonałości.

  Masło Shea - naturalny kosmetyk z Afryki

  Masło Shea

  Olejowanie - sposób na piękne włosy

  Olejowanie włosów

  Naturalne kosmetyki. Domowe sposoby na maseczki, odżywki i balsamy

  Maseczka z ogórka