Kiedy wskazana jest liposukcja?

W XXI wieku coraz częściej słyszy się, że kobiety są niezadowolone ze swojego wyglądu. Operacje plastyczne i korekty zyskują coraz więcej zwolenniczek, a w każdym większym mieście w Polsce znaleźć można renomowaną klinikę medycyny estetycznej w której zabiegi takie są przeprowadzane.

W XXI wieku coraz częściej słyszy się, że kobiety są niezadowolone ze swojego wyglądu. Operacje plastyczne i korekty zyskują coraz więcej zwolenniczek, a w każdym większym mieście w Polsce znaleźć można renomowaną klinikę medycyny estetycznej w której zabiegi takie są przeprowadzane. Wśród kompleksów wymienianych przez Polki, najczęściej pojawia się nadwaga i otyłość. Panie największa uwagę zwracają przede wszystkim na nadmierną ilość tłuszczu zgromadzoną wokół poszczególnych okolic ciała jak brzuch czy uda. Według statystyk, kobiety które deklarują chęć przeprowadzenia u sienie zabiegu liposukcji to panie w wieku od 18 do 50 roku życia. Rozbieżność jest zatem ogromna, jednak wskazuje to na fakt, że kobietom bez względu na wiek, wciąż bardzo zależy na idealnym wyglądzie. Lansowane obecnie przez media współczesne kanony piękna jedynie potęgują kompleksy i brak zadowolenia ze swojej sylwetki. Pamiętajmy jednak, że nie ma złotego środka, który pozwoli nam osiągnąć wymarzona sylwetkę, jeśli sami nie zadbamy o kilka istotnych czynników, takich jak sport i odpowiednia dieta. Liposukcja może odrobinę pomóc, jednak nie wyleczy wszelkich problemów.

Efekty liposukcji

Osoby które chcą poddać się zabiegowi usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej nastawione są na spektakularne efekty, które rzeczywiście są zadziwiające. Specjaliści medycyny estetycznej usuwają tłuszcz z takich miejsc jak pośladki, brzuch, uda czy nawet ramiona. Ukształtowanie sylwetki nie zajmuje wiele czasu, a utracone kilogramy z pomocą chirurga przyczyniają się do poprawy samopoczucia i samooceny wszystkich pacjentów.

Leczenie otyłości poprzez liposukcję

Wiele osób, które zmagają się z nadmierną otyłością, podejmują decyzję o przeprowadzeniu u siebie zabiegu liposukcji. Należy jednak pamiętać, że zabieg ten w żaden sposób nie wyleczy otyłości, utraty jędrności skóry czy cellulitu. Wiele osób uważa, że poddanie się zabiegowi załatwi sprawę i nie będzie konieczności w jego przypadku do wprowadzenia w życie restrykcyjnej diety. Jest to błędne myślenie, którym kieruje się wiele osób, chcących szybko pozbyć się problemu nadmiernych kilogramów. Na szczęście lekarze medycyny estetycznej podczas konsultacji w gabinecie zawsze przeprowadzają dokładny wywiad dotyczący potrzeb i oczekiwań pacjentów.

Kto może poddać się zabiegowi liposukcji?

Przede wszystkim powinny to być osoby, które są świadome całego zabiegu i efektów jakie przyniesie. Realizm całej sytuacji pozwoli psychicznie przygotować się do zabiegu. Według specjalistów medycyny estetycznej, najlepszymi kandydatami do liposukcji są te osoby, które przez lata mimo restrykcyjnych diet i aktywności fizycznej, wciąż borykają się z nadmierną ilością tłuszczu w konkretnym miejscu ciała. Takie sytuacje zdarzają się niezwykle często i to właśnie liposukcja będzie tutaj jedyną formą ratunku dla takiego pacjenta.

Lekarze przestrzegają również, że u osób, które przekroczyły 40. Rok życia, efekty mogą nie być już tak spektakularne jak u osób młodszych. Wynika to przede wszystkim ze zmniejszenia się elastyczności skóry. Wówczas zalecane jest połączenie dwóch zabiegów, liposukcji oraz operacji plastycznej, której zadaniem będzie usunięcie nadmiernej ilości skóry dla uzyskania bardziej zadowalających dla pacjenta efektów.

Zabieg zalecany jest również dla osób, które nie oczekują nierealnych efektów, a mimo to zależy im na wizualnej poprawie swojej sylwetki. Niewielkie korekty zdecydowanie nie mają zbyt dużego wpływu na zdrowie pacjentów. Najważniejsza jest przede wszystkim świadomość tego z czym wiąże się zabieg i jaki będzie jego efekt końcowy.

Świadomość zabiegu

Pacjent zanim podejmie decyzję o przeprowadzeniu u niego zabiegu liposukcji powinien zapoznać się ze wszelkimi informacjami na temat negatywnych efektów i ryzyka, które się z nim wiąże. Specjaliści medycyny estetycznej odradzają zabieg wszystkim tym, którzy mają problemy z cukrzycą, krążeniem czy sercem. Zabieg liposukcji mimo iż nie jest zabiegiem ryzykownym, nie powinien być powtarzany częściej niż w okresie jednego roku od ostatniego usuwania nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Autor: www.chirurgiaestetyczna.pl.

  Masło Shea - naturalny kosmetyk z Afryki

  Masło Shea

  Olejowanie - sposób na piękne włosy

  Olejowanie włosów

  Naturalne kosmetyki. Domowe sposoby na maseczki, odżywki i balsamy

  Maseczka z ogórka