Olej arganowy i jego niezwykła moc

Jest jednym z najcenniejszych darów, jakimi obdarzyła nas natura. Olej arganowy świetnie sprawdza się i jako składnik zdrowej diety, i jako naturalny kosmetyk. W jaki sposób każdy z nas może wykorzystać jego niezwykłe właściwości? Jakie składniki decydują o jego wyjątkowych właściwościach?

O tym, że olej arganowy jest dla nas tak cennym wsparciem w walce o zdrowie i piękny wygląd, decydują znajdujące się w nim substancje. Olej ten jest cennym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz tak ważnych dla naszego organizmu witamin, jak witaminy E oraz F.

W oleju arganowym znajdują się również sterole roślinne oraz antyoksydanty, dzięki którym popularne "złoto Maroka" staje się dla nas jeszcze cenniejszym wsparciem. W jaki sposób możemy wykorzystywać jego niezwykłe właściwości?

Zdrowa dieta a olej arganowy

Zdrowa dieta to przede wszystkim rozsądnie dobierane tłuszcze. Ci, którzy postanowią częściej sięgać po olej arganowy, mogą liczyć na wiele korzyści.

Jakich?

Dieta, w której regularnie będzie pojawiać się ten dar natury, będzie miała rewelacyjny wpływ na nasz układ immunologiczny. Olej ten wspiera nasz organizm w procesie regeneracji, odgrywa też bardzo ważną role w procesie regulacji poziomu cholesterolu oraz cukru we krwi. Olejek arganowy znany jest też z przeciwzapalnych właściwości, wiele osób sięga też po niego ze względu na fakt, iż jest on skutecznym pogromcą wolnych rodników - głównych sprawców wielu problemów ze zdrowiem oraz ze starzeniem się. Zdrowa dieta, w której olej arganowy zajmować będzie ważne miejsce, pomoże nam się chronić przed wieloma schorzeniami. Sięganie po ten produkt przyniesie wiele korzyści i naszemu sercu, i układowi krążenia. Mniejsze ryzyko rozwoju Alzheimera i Parkinsona, skuteczna ochrona przed chorobami reumatycznymi, które mogą niszczyć nasze stawy - oto powody, dla których warto sięgać po te przepisy, w których tradycyjne oleje zastąpione są arganowym.

Naturalny kosmetyk: olej arganowy w służbie piękna

Olej arganowy to cenny składnik zdrowej diety, choć największą karierę zrobił on w świecie kosmetyki. Jakie problemy dermatologiczne można rozwiązać przy jego pomocy? Jako naturalny kosmetyk olejek ten zasłynął przede wszystkim dzięki temu, że skutecznie regeneruje naszą skórę. Można go też z powodzeniem wykorzystywać do walki z trudno gojącymi się ranami. Olej ten wzmacnia włosy i paznokcie, świetnie sprawdza się w pielęgnacji suchych włosów oraz przesuszonej skóry. Systematyczne stosowanie tego oleju sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna, jest też lepiej nawilżona. Rozstępy, odleżyny, owrzodzenia oraz stwardnienia skórne - oto kolejne problemy dermatologiczne, z którymi można skuteczniej walczyć w chwili, gdy w naszych codziennych zabiegach pielęgnacyjnych zacznie się pojawiać ten niezwykły dar natury.

Olej arganowy to wszechstronny dar natury, który zapewni nam i lepszą formę, i piękniejszy wygląd. Z pewnością warto regularnie sięgać po niego i w kuchni, i w trakcie zabiegów pielęgnacyjnych. Każdemu z nas wyjdzie to na dobre.

  Naturalne olejki stosowane w pielęgnacji skóry i włosów

  Olejek jojoba

  Olejek tamanu

  Drzewo Tamanu

  Zakupy olejków przez Internet

  Sprawdzone sposoby na suche włosy

  Wykorzystanie olejków eterycznych w terapii skóry tłustej